Kuidas hooldada habet?

Kui olete kasvatanud endale habeme, millest olete alati unistanud ja võib-olla isegi sobitanud stiilsete vuntsidega, siis kindlasti avaldate oma välimusega muljet. Kuid lisaks mulje avaldamisele tekib Teil kindlasti küsimus – kuidas hooldada habet?

Stiilse habeme juurde kuulub vältimatult selle korralik hooldamine. See on nagu tõeliselt kena auto omamine. Kui olete selle juba omandanud, kas unustate selle eest hoolt kanda? Kas unustate autot kuude kaupa pesta? Muidugi, Te ei tee seda!

Alljärgnevalt leiate habeme kammimise, harjamise, pesemise, habeme kujundamise ja muid soovitusi.

Habeme pesemine

Te ei pea habet šampooniga iga päev pesema – liigne pesemine kuivatab habet! Soovitame habet pesta umbes 2–3 korda nädalas. Habemekarvadel on võrreldes juustega jämedam struktuur, seetõttu soovitame habeme tervena ja puhtana hoidmiseks kasutada selleks ettenähtud šampooni. Tavalise šampooni kasutamine kuivatab liigselt habet ja nahka- habemekarvad muutuvad hapraks ja võivad katkeda, lisaks tekitab see naha ketendust.

Kuidas šampooni kasutada

Šampooni kasutamine on habeme hoolduse rutiini oluline osa ja uskuge Teie habe tänab teid selle eest :-).

Šampooni pealekandmiseks pange väike kogus toodet peopesale ja hõõruge see duši all otse oma niiskele habemele, seejärel loputage hoolikalt. Šampooni ei ole vaja kasutada igapäevaselt, välja arvatud juhul, kui Teie elustiil nõuab seda (nt töö, sport jne).

Habemeõli

Habemeõli soovitame kasutada, et tasakaalustada habeme looduslikku hüdratsiooni, kuna regulaarne habeme pesemine eemaldab ka osa selle naturaalsetest õlidest.

Et saavutada parim tulemus ei tohiks õlid sisaldada silikoone, sulfaate ega parabeene. Soovitame habemeõli kasutada üks kord päevas kohe pärast duši võtmist. Pärast sooja dušši õli kasutamine on tõhusam, sest siis on poorid ja juuksekiud avatud, mis võimaldab õlil imenduda tõhusamalt. Enne õli pealekandmist kuivatage habe kindlasti rätikuga ja kandke õli niiskele habemele mitte märjale.

Kasutamine: Kandke väike kogus habemeõli peopesadele ja masseerige habemesse. Habemeõli kasutatav kogus sõltub habeme pikkusest ja tihedusest, pikem ja tihedam habe võib vajada 7 – 8 tilka, lühemate puhul aga ainult 3 – 4 tilka. Vaadake habemeõlisid meie e-poes.

Habemeõli Natural sisaldab looduslikke koostisosi

Habemepalsam

Tänapäeva kiirelt arenevas maailmas muutub ka habemehoolduse toodete turg. Turg täiustub pidevalt uute toodetega, mida pole varem nähtud, üheks selliseks tooteks on näiteks habemepalsam. Palsami saab jagada kaheks erinevaks funktsiooni täitvaks: niisutaja ja viimistlus. Siinkohal puudutame niisutajat.

Palsam on küll pisut raskem kui habemeõli, kuid annab pikemaajalisema niisutava efekti. Palsamit peaks kasutama üks kord päevas, samal ajal, kui habemeõli või selle asemel. Niisutavate toodete pealekandmiseks on alati kõige parem kohe pärast dušši, kuna teie nahk ja juuksed on toitainete suhtes vastuvõtlikumad.

Habemepalsami kasutamine

Alustuseks hõõruge palsamit käte vahel, kuni see on muutunud vedelamaks, seejärel kandke see habemele ja nahale.

Habeme kammimine

Habeme eest hoolitsemine ei tähenda ainult seda, et see oleks puhas ja niisutatud. Sama oluline on habet ka igapäevaselt kammida.

Kammi valimisel soovitame jälgida, et kammipiid ei oleks liiga terava otsaga, vastasel juhul võite tahtmatult nahka ärritada ja kamm võib habemesse takerduda. Teie kammil peaksid olema nii laiad kui ka kitsad piid. Laiad on habeme jaoks – mis on ilmselgelt paksem – ja kitsad on vuntside jaoks. Kamm on ka hea abimees toodete ühtlaseks ja tõhusaks habemele kandmiseks. Ükskõik, kas kasutate habemeõli või palsamit, tagab kamm, et kõik teie habemekarvad saavad tootega kaetud.

Kuidas kammida habet – alustuseks kammige habet alt ülespoole, et lisada sellele kohevust. Ärge andke alla, kui kamm takerdub, kammige kõik habemes olevad pusad lahti, kuni kamm liigub sujuvalt. Seejärel kammige habe läbi ülevalt alla, et anda sellele korrektne välimus.

Habeme viimistemine

Kui habe on pestud ja kuivatatud, siis võib Teid üllatada, et see ei näe nii välja nagu Te soovite. Siinkohal tulevad appi habemele mõeldud viimistlustooted, mis aitavad kujundada habet just selliseks nagu soovite.

Habeme palsam

Habemepalsam on lihtsaim ja kiireim viis oma habeme kujundamiseks. Palsam annab habemele soovitud mahu ilma seda raskeks muutmata. Kasutage palsamit, kui habe on pisut niiske ja kui soovite, siis kasutage lisaks fööni kuivatamiseks. Kui soovite habemele kindlamat tekstuuri, lisage mõni tilk habemeõli veel lisaks.

Kuidas viimistleda habet

Habeme viimistlemiseks ei vaja Te nii palju aega, kui esmalt arvate. Tegelikult ei tohiks kogu protsess kesta kauem kui paar minutit. Soovitame viimistlemisel abivahendina kasutada habemeharja või kammi. Lisaks habemepalsam ja soovi korral ka soolasprei ning föön.

Milleks soolaspreid kasutada? Meresoola spreiga saate loomuliku tekstuuriga volüümika habeme. Kandke toodet niiskele habemele ja jagage kammiga kogu habeme ulatuses. Meresoola sprei sobib kasutamiseks pikematel habemetel. Vaadake rohkem infot toote kohta meie e-poest.

Soolasprei

Järgmisena kasutage palsamit või habemeõli. Nii palsami kui ka habemeõli kasutamine niisketel juustel võimaldab neid tõhusamalt imenduda. Samuti on mõlemad tooted kuumakaitsega, sellest on abi, kui kasutate viimistlemisel fööni.

Pärast meresoolapihusti ja palsami või õli pealekandmist kasutage habeme kujundamiseks fööni. Föön aitab soovimatud lokid teie habemest välja viia ja annab sellele soovitud kuju. Pikemate habemete korral soovitame habeme kujundamiseks fööniga abivahendina kasutada ümmargust harja.

Viimane samm on viimistlusvaha pealekandmine. Hõõruge toodet peopesadel, et see soojeneks, seejärel kandke see habemele alustades väliskülgedest. Kujundage sõrmede ja lõpuks kammi abil habe nii nagu soovite.

Habemehoolduse ja viimistlemise rutiini sisseelamine võib veidi aega võtta. Olge kannatlik ja ärge kartke katsetada!

Vuntsivaha ja selle kasutamine

Vuntsavaha on tugevama hoidvusega kui viimistlusvaha, seda tuleb kasutada väga väikeses koguses.

Võtke väike kogus toodet sõrmeotsaga ja hõõruge see sõrmede vahel kokku, seejärel kandke vuntsidele ja kujundage nii nagu soovite.

Lõpetuseks

Loodame, et saite kasulikke näpunäiteid, kuidas saada endale stiilne ja tõeliselt mehelik habe. Õigete toodete ja nende kasutamine sobivate tehnikate abil aitavad Teil saada habe, mis on Teie uhkus ja teistele imetlusobjektiks. Kui ise hätta jääte habeme ohjamisega, siis soovitame Teil külastada barberit, kes kindlasti oskab anda soovitusi habeme hoolduseks.

Allikas: https://www.beardbrand.com/blogs/urbanbeardsman/how-maintain-beard

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga