Kuidas valida šampooni?

Kuidas valida endale sobiv šampoon.

Šampooni valimine võib olla tänapäeval keeruline ettevõtmine. Šampoonide valik on äärmiselt lai – niisutav, tugevdav, siluv, värvile ohutu, tihendav jne – kuidas valida šampooni, mis just Teile sobib?

Määratlege oma peanaha tüüp

Enne šampooni valimist on oluline teada, mida šampoon teeb, kuidas seda kasutada ja kuidas see on seotud teie juuste ja peanaha tüübiga. Šampoon on ette nähtud juuste ja peanaha puhastamiseks mustusest, rasust ja kasutatud juuksetoodetest. Ehkki võite mõelda šampoonile kui juuksepuhastusvahendile, on sama oluline šampooni valimisel arvestada ka peanahaga.

Mõelge nii: šampoon on mõeldud peanahale ja juuksejuurtele, palsam aga juukseotstele. Kui teie peanahk on rasune ja otsad kuivad (tavaline kombinatsioon), siis peaksite valima šampooni, mis sobib kõige paremini rasusele peanahale, ja jätke palsam kuivadele juukseotstele.

Kuidas valida šampooni rasusele peanahale?

Kui teie peanahk kipub olema rasune, olete arvatavasti ebaõnnestunult proovinud mitmeid šampoone. Meie soovitused, mida eelistada ja mida vältida rasusele peanahale šampooni valides:

Vältige šampoone, mis on niisutavad, siluvad ja sobivad hästi lokkis juustele. Need lisavad teie niigi rasusele peanahale liigset niiskust.

Otsige toodet, mis annavad volüümi, tugevdavad või tasakaalustavad juukseid. Seda laadi tooted ei niisuta nii palju ja on tõhusamad liigse rasu eemaldamisel.

Sügavpuhastav šampoon võib olla suureks abiks väga rasuse peanaha korral, kuid olge ettevaatlik, et toodet mitte üle tarbida ega peanahka liigselt kuivatada. Kuiv nahk võib stimuleerida rohkem rasu tootmist.

Proovige nn topeltšampooni. Topeltšampooniga juuste pesemine on kahe erineva šampooniga, et rahuldada erinevaid vajadusi. Rasusel peanahal kasutage ühte toodet, seejärel juurtest allapoole pesemiseks teist toodet.

Rasu eemaldamiseks kulutage rohkem aega šampooniga pestes ja loputage peanahka väga hoolikalt.

Palsami kasutamisel vältige selle peanahaga kokku puutumist. Keskenduge pigem juuste keskosale ja otstele. Loputage hoolikalt.

Kuidas valida šampooni kuivale peanahale?

Kui teie peanahk on kuiv, sügelev või eraldab valgeid helbeid, on õige šampooni valimine teie esimene kaitse ebamugavate ja mõnikord piinlike olukordade vastu. Kuiva peanaha korral on oluline valida šampoon, mis ei suurenda probleemi. Näpunäited šampooni valimisel:

Vältige šampoone, mis on mõeldud juuste tugevdamiseks ja volüümi lisamiseks. Need tooted võivad teie peanahalt vajaliku niiskuse eemaldada.

Peanaha puhul, mis on vaid pisut kuiv ja sügelus või helbed puuduvad, otsige šampooni, mis pakub niisutamist, silumist või sobib lokkis juustele. Need šampoonid soodustavad niiskuse säilimist ja mõjuvad kosutavalt teie kuivale peanahale.

Šampooni valik põhineb juuksetüübil

Kui teie peanahk ei ole liiga kuiv ega rasune (või tahate lihtsalt teada, mida kõik need šampoonitüübid tähendavad), saate valida millise iganes Teie juustele sobiva šampooni:

Niisutav / hüdreeriv šampoon: suurepärane juustele niiskuse, sära ja sileduse lisamiseks. Sobib tihedatele, lokkis või poorsetele juustele, millel puudub niiskus.

Volüümi lisav šampoon: suurepärane valik, kui teie on õhukesed juuksed, et saada täiendavat mahtu ja tihedust ilma juukseid raskeks muutmata.

Tugevdav šampoon: sobib kahjustatud, üle töödeldud, nõrkadele või rabedatele juustele. Sisaldab tavaliselt lisatoimeaineid juuste seisundi parandamiseks.

Tasakaalustav šampoon: tavaliselt kesktee variant. Mitte liiga niisutav, kuid samas ei kuivata juukseid.

Siluvad / sirgete juuste šampoon: tavaliselt rikkalik täiendavate niisutavate ja silendavate toimeainete poolest,

Lokkis juuste šampoon: väga niisutav ja sisaldab koostisosi, mis vähendavad juuste kahusust ilma lokke raskeks muutmata.

Loodame, et muutsime kasvõi natukenegi lihtsamaks otsuse tegemise šampooni valimisel, soovi korral lugege lisaks järgnevalt lehelt . Vaadake ka šampoone meie e-poes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga