Fahle Barbers asub aadressil J. Vilmsi 27, Tallinn. Kes me oleme – kvaliteetne meeste juuksur Tallinnas, olete oodatud meid külastama!

Fahle Barberite teenuste nimekirja ja hinnad leiate siit.

Meeste juuksuri juurde aja broneerimiseks kasutage palun linki.

Kes on Fahle Barbers – hetkel oleme tiimis neljakesi – Martin-Noa Ldinin, Pets Pinka, Gerth-Genneth Habo ja Väino Ostra. Fahle Barberid on väljakasvanud Fahle ilusalongist. Kõik meie barberid on alustanud esmalt õpipoistena meie spetsialistide käe all.

Barberitest läbi ajaloo.

Pärinedes ladinakeelsest terminist “barba”, mis tähendab tõlkes habe, on Barbering iidne traditsioon, mille päritolu arvatakse olevat 3500 EKr. Ehkki me ei tea veel barberite täielikku ajalugu, on see siiski huvitav lugu, milles „puhas raseerimine” on midagi sügavamat kui lihtsalt puhtus ja edevus.

Varaseimad andmed näitavad, et barberid olid kogukondade tähtsaimad mehed ja vastutasid ka usuliste tseremooniate eest. Indias jätkub tänase päevani juuste austamine ja lugupeetud isikud on need, kes juukseid lõikavad. Ebausu tõttu uskus ürgne mees, et nii head kui ka halvad vaimud sisenesid kehasse juuste kaudu, mida sai välja ajada ainult juuste lõikamisega. Need uskumused olid levinud ka iidses Aasias. Kohad, kus oli legende ja ebausku juuste kohta, oli barberite elu õitsval järjel.

Barbering toodi Rooma 296 E.Kr., kus kõik Rooma vabad mehed pidid olema raseeritud, orjad aga sunnitud kandma habet – nende kohta kasutati väljendit “barbarid”. Barber oli Rooma igapäevase traditsiooni osa ning muutus ühiskondlike koosviibimiste, arutelude ja kuulujuttude levitamise kohaks. Üksikud Rooma barberid said jõukaks ja mõjukaks, pidades kauplusi, mis olid kõrge ühiskonna klassi lemmik koosviibimiste kohtadeks.

Keskajal tegutsesid juuksurid sageli ka kirurgide ja hambaarstidena. Lisaks juuste lõikamisele tegid nad ka lihtsamaid kirurgilisi operatsioone ja hammaste väljatõmbamist, teenides endale nime “juuksurkirurgid”. Sealt pärineb ka valge ja punase värviline  “barber pole” -, mis tähistas juuksuri kahte põhitööd, kirurgilist ja juuksuri tööd.

Kaasaegses kultuuris on tavaline näha mehi, kes kannavad erinevad juukselõikuse stiile, habet ja vuntse ning sellega seoses on taastekkinud habemeajamiseteenus ja Barbeshopid. Teksti viide.